Download Network Card Realtek drivers
- Realtek PCI-E Gigabit Ethernet
| Updated: | Mar 2, 2014 |
| OS Supported: | Windows 2K / Windows XP / Windows XP 64 bit |
| License: | Free |
More info... - Dell Vostro 2510 Realtek RTL-8100C Ethernet Controller
| Updated: | Mar 2, 2014 |
| OS Supported: | Windows Vista |
| License: | Free |
More info... - REALTEK RTL8187B WLAN USB 2.0
| Updated: | Mar 2, 2014 |
| OS Supported: | Windows Vista / Windows Vista 64 bit |
| License: | Free |
More info... - Realtek RTL8185L WLAN
| Updated: | Mar 2, 2014 |
| OS Supported: | Windows 2K / Windows XP |
| License: | Free |
More info... - Realtek Fast/Gigabit Ethernet
| Updated: | Mar 2, 2014 |
| OS Supported: | Windows 2K / Windows XP / Windows Vista / Windows XP 64 bit / Windows Vista 64 bit |
| License: | Free |
More info... - Gigabyte GA-MA770-S3P (rev. 2.0) Realtek 8111/8169 LAN
| Updated: | Mar 2, 2014 |
| OS Supported: | Windows 9X / Windows ME / Windows 2K / Windows XP / Windows XP 64 bit |
| License: | Free |
More info... - Compaq Presario SG3550IL Realtek LAN
| Updated: | Mar 2, 2014 |
| OS Supported: | Windows Vista |
| License: | Free |
More info... - Asus Maximus II Gene Realtek RTL8111C Ethernet
| Updated: | Mar 2, 2014 |
| OS Supported: | Windows XP / Windows Vista / Windows XP 64 bit / Windows Vista 64 bit |
| License: | Free |
More info... - MSI PM8M3-V Realtek 10/100 XPx64 LAN
| Updated: | Mar 2, 2014 |
| OS Supported: | Windows XP |
| License: | Free |
More info... - Realtek RTL8111B/RTL8168B/RTL8111/RTL8168/RTL8111C/RTL8111CP/RTL8111D(L)/RTL8168C/RTL8111DP
| Updated: | Mar 2, 2014 |
| OS Supported: | Windows 2003 |
| License: | Free |
More info... - MSI PX600 Notebook Realtek LAN
| Updated: | Mar 2, 2014 |
| OS Supported: | Windows Vista / Windows Vista 64 bit |
| License: | Free |
More info... - Gigabyte GA-EX58-UD3R (rev. 1.6) Realtek LAN
| Updated: | Mar 2, 2014 |
| OS Supported: | Windows Vista |
| License: | Free |
More info... - Jetway NF76-N1GL-LF Realtek Onboard PCI-E LAN
| Updated: | Mar 2, 2014 |
| OS Supported: | Windows 2K / Windows XP / Windows Vista |
| License: | Free |
More info... - Gateway MD73 Series Notebooks Realtek Wireless
| Updated: | Mar 2, 2014 |
| OS Supported: | Windows Vista / Windows Vista 64 bit |
| License: | Free |
More info... - Realtek RTL8185 WLAN
| Updated: | Mar 2, 2014 |
| OS Supported: | Windows Vista |
| License: | Free |
More info... - Realtek RTL8187B Wireless USB 2.0
| Updated: | Mar 2, 2014 |
| OS Supported: | Windows Vista |
| License: | Free |
More info... - ECS EX58B-A (V1.0) Realtek 10/100/1000 PCI-E NIC LAN
| Updated: | Mar 2, 2014 |
| OS Supported: | Windows Vista / Windows Vista 64 bit |
| License: | Free |
More info... - MSI PM8M3-V Realtek 10/100 LAN
| Updated: | Mar 2, 2014 |
| OS Supported: | Windows 9X / Windows ME / Windows NT / Windows 2K / Windows XP |
| License: | Free |
More info... - Asus N51Vf Realtek Integrated LAN
| Updated: | Mar 2, 2014 |
| OS Supported: | Windows Vista / Windows Vista 64 bit |
| License: | Free |
More info... - MSI 790GX-G65 Winki Edition Realtek PCI-E LAN
| Updated: | Mar 2, 2014 |
| OS Supported: | Windows XP / Windows XP 64 bit |
| License: | Free |
More info... - MSI DKA790GX Platinum Realtek PCI-E Ethernet
| Updated: | Mar 2, 2014 |
| OS Supported: | Windows Vista / Windows Vista 64 bit |
| License: | Free |
More info... - MSI VR220 YA Edition Notebook Lan
| Updated: | Mar 2, 2014 |
| OS Supported: | Windows XP |
| License: | Free |
More info... - Realtek RTL8185L Wireless Lan
| Updated: | Mar 2, 2014 |
| OS Supported: | Windows 9X / Windows ME |
| License: | Free |
More info... - ECS X58B-A (V1.0) Realtek 10/100/1000 PCI-E NIC Family
| Updated: | Mar 2, 2014 |
| OS Supported: | Windows XP / Windows 2003 / Windows Vista / Windows XP 64 bit / Windows Vista 64 bit |
| License: | Free |
More info... - Asus P5E3 DELUXE/WiFi-AP Realtek RTL8110SC Lan
| Updated: | Mar 2, 2014 |
| OS Supported: | Windows 2K / Windows XP / Windows 2003 / Windows Vista / Windows Vista 64 bit |
| License: | Free |
More info... - MSI GX610 Realtek PCI-E Ethernet
| Updated: | Mar 2, 2014 |
| OS Supported: | Windows XP |
| License: | Free |
More info... - HP Realtek RTL8102E/8111C Ethernet NIC (NDIS 6.0)
| Updated: | Mar 2, 2014 |
| OS Supported: | Windows Vista |
| License: | Free |
More info... - MSI DKA790GX Platinum Realtek PCI-E Ethernet
| Updated: | Mar 2, 2014 |
| OS Supported: | Windows XP 64 bit |
| License: | Free |
More info... - MSI VR220 YA Edition Notebook LAN
| Updated: | Mar 2, 2014 |
| OS Supported: | Windows Vista |
| License: | Free |
More info... - MSI 790GX-G65 Winki Edition Realtek PCI-E LAN
| Updated: | Mar 2, 2014 |
| OS Supported: | Windows Vista 64 bit |
| License: | Free |
More info... - Realtek 8169/8168/8101 LAN
| Updated: | Mar 2, 2014 |
| OS Supported: | Windows Vista / Windows Vista 64 bit |
| License: | Free |
More info... - Asus W90V Notebook LAN
| Updated: | Mar 2, 2014 |
| OS Supported: | Windows Vista |
| License: | Free |
More info... - Realtek RTL8110SC(L)
| Updated: | Mar 2, 2014 |
| OS Supported: | Windows Vista |
| License: | Free |
More info... - Asus M4A79 Deluxe Realtek RTL8112 Ethernet
| Updated: | Mar 2, 2014 |
| OS Supported: | Windows Vista / Windows Vista 64 bit |
| License: | Free |
More info... - MSI DKA790GX Platinum Realtek PCI-E Ethernet
| Updated: | Mar 2, 2014 |
| OS Supported: | Windows 2K / Windows XP |
| License: | Free |
More info... - MSI GX610 Realtek PCI-E Ethernet
| Updated: | Mar 2, 2014 |
| OS Supported: | Windows Vista |
| License: | Free |
More info... - Acer Aspire One 150 Realtek Lan
| Updated: | Mar 2, 2014 |
| OS Supported: | Windows XP |
| License: | Free |
More info... - Jetway Computer J9F2 Realtek LAN
| Updated: | Mar 2, 2014 |
| OS Supported: | Windows XP / Windows Vista / Windows XP 64 bit / Windows Vista 64 bit |
| License: | Free |
More info... - REALTEK 10/100 NIC
| Updated: | Mar 2, 2014 |
| OS Supported: | Windows Vista |
| License: | Free |
More info... - MSI S300 Crystal Collection Realtek PCI-E Ethernet
| Updated: | Mar 2, 2014 |
| OS Supported: | Windows XP |
| License: | Free |
More info... - MSI X340 Notebook Realtek LAN
| Updated: | Mar 2, 2014 |
| OS Supported: | Windows Vista |
| License: | Free |
More info... - Acer Aspire One 110 Realtek Lan
| Updated: | Mar 2, 2014 |
| OS Supported: | Windows All |
| License: | Free |
More info... - Gigabyte GA-M720-US3 (rev. 1.0) Realtek LAN
| Updated: | Mar 2, 2014 |
| OS Supported: | Windows Vista / Windows Vista 64 bit |
| License: | Free |
More info... - Shuttle SP45H7 Realtek LAN
| Updated: | Mar 2, 2014 |
| OS Supported: | Windows 9X / Windows ME / Windows 2K / Windows XP / Windows Vista / Windows XP 64 bit /... |
| License: | Free |
More info... - Gigabyte M912 UMPC Realtek LAN
| Updated: | Mar 2, 2014 |
| OS Supported: | Windows Vista |
| License: | Free |
More info... - Realtek PCIe LAN
| Updated: | Mar 2, 2014 |
| OS Supported: | Windows Vista |
| License: | Free |
More info... - Gigabyte GA-M720-US3 (rev. 1.0) Realtek 8111/8169 LAN
| Updated: | Mar 2, 2014 |
| OS Supported: | Windows 9X / Windows ME / Windows 2K / Windows XP / Windows 2003 / Windows XP 64 bit |
| License: | Free |
More info... - Jetway MA3-79GDG COMBO Realtek Onboard PCI-E LAN
| Updated: | Mar 2, 2014 |
| OS Supported: | Windows 9X / Windows 2K / Windows XP / Windows Vista |
| License: | Free |
More info... - Dell Inspiron 530s Desktop Realtek RTL81XX PCI-E Network
| Updated: | Mar 2, 2014 |
| OS Supported: | Windows Vista / Windows Vista 64 bit |
| License: | Free |
More info... - HP Realtek PCI-E Fast Ethernet NIC
| Updated: | Mar 2, 2014 |
| OS Supported: | Windows Vista |
| License: | Free |
More info... - REALTEK GbE & FE Ethernet PCI NIC
| Updated: | Mar 2, 2014 |
| OS Supported: | Windows XP / Windows 2003 |
| License: | Free |
More info... - Dell Vostro A860 Realtek LAN RTL8102EL
| Updated: | Mar 2, 2014 |
| OS Supported: | Windows Vista |
| License: | Free |
More info... - MSI S300 Crystal Collection Realtek PCI-E Ethernet
| Updated: | Mar 2, 2014 |
| OS Supported: | Windows Vista |
| License: | Free |
More info... - Realtek PCIe LAN
| Updated: | Mar 2, 2014 |
| OS Supported: | Windows XP |
| License: | Free |
More info... - REALTEK GbE & FE Ethernet PCI NIC
| Updated: | Mar 2, 2014 |
| OS Supported: | Windows Vista |
| License: | Free |
More info... - HP Realtek NIC
| Updated: | Mar 2, 2014 |
| OS Supported: | Windows Vista |
| License: | Free |
More info... - Gigabyte M912 UMPC Realtek LAN
| Updated: | Mar 2, 2014 |
| OS Supported: | Windows XP |
| License: | Free |
More info... - Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P (rev. 1.0) Realtek LAN
| Updated: | Mar 2, 2014 |
| OS Supported: | Windows Vista / Windows Vista 64 bit |
| License: | Free |
More info... - Realtelk Gigabit Ethernet PCI Card
| Updated: | Mar 2, 2014 |
| OS Supported: | Windows Vista / Windows Vista 64 bit |
| License: | Free |
More info... - Dell Vostro A90 Realtek LAN RTL8102EL
| Updated: | Mar 2, 2014 |
| OS Supported: | Windows XP |
| License: | Free |
More info... - HP Realtek RTL8102E/8103E PCI-E FE NIC
| Updated: | Mar 2, 2014 |
| OS Supported: | Windows Vista |
| License: | Free |
More info... - Biostar A690G M2Plus Realtek LAN
| Updated: | Mar 2, 2014 |
| OS Supported: | Windows 2K / Windows XP / Windows 2003 / Windows XP 64 bit |
| License: | Free |
More info... - Asus A8Jr Realtek RTL8111B PCIE Gigabit Ethernet
| Updated: | Mar 2, 2014 |
| OS Supported: | Windows XP |
| License: | Free |
More info... - Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P (rev. 1.0) Realtek 8111/8169 LAN
| Updated: | Mar 2, 2014 |
| OS Supported: | Windows 9X / Windows ME / Windows 2K / Windows XP / Windows XP 64 bit |
| License: | Free |
More info...